Juan Manuel Osorio Peza – ‘Vara de Pulla’ (2021)

Titel: ‘Vara de Pulla’

Richtprijs opgegeven door de kunstenaar:

Technieken & Materiaal: beeldende kunst – gegraveerd in gerecycleerde houten latten

Afmetingen: 90 x 6 x 1 cm (niet ingelijst)

Juan Manuel Osorio Peza (°1995) is geboren in Mexico. Hij leerde uit zichzelf tekenen en schilderen. Zijn cultuur is zijn grootste inspiratiebron en staat centraal in zijn werken. Juan experimenteert graag met nieuwe technieken die hem tot unieke ideeën en resultaten leiden.

De figuur is geïnspireerd op een typische dans uit Juan zijn dorp, Santo Domingo Chihuitán. De dans representeert het conflict tussen de christenen en de islamieten in de 17de eeuw. Verschillende regio’s in Mexico namen, na de Spaanse verovering van het land, deze dans van de Spanjaarden over.

Facebook Instagram Juan Manuel Osorio Peza