Inge Dompas – ‘Divided IV’ (2021)

Winnend Bod: 1.400,00

Titel: ‘Divided IV’

Richtprijs opgegeven door de kunstenaar: 2.200€

Technieken & Materiaal: schilderkunst – olieverf op Belgisch linnen

Afmetingen: 100 x 100 x 2 cm (niet ingelijst)

Inge Dompas volgde achtereenvolgens tekenkunst, grafiek, fotografie en schilderkunst en werkt sinds 2007 als professioneel kunstenaar.

Haar werk gaat over de vluchtigheid en vergankelijkheid van het leven.  Schilderen is een manier om alles wat komt en gaat even ‘on hold’ te zetten en onder de aandacht van de kijker te brengen.
De meeste van haar schilderijen zijn te omschrijven als streetscapes of figuratieve stadslandschappen. Andere werken gaan over het vluchtige in de natuur, het ongrijpbare van herinneringen of de dunne lijn tussen droom en werkelijkheid.  En soms gaat het gewoon om het vastleggen van een gebaar of een handeling, al vervlogen nog voor het op doek is gezet.
Tenslotte is schilderen voor de kunstenaar ook een manier om haar eigen leven even ‘on hold’ te zetten en op te gaan in het moment.

Door het vele reizen in pre-Covid-tijden raakte de kunstenaar gefascineerd door de grote, voortdurende mensenstromen in de stedelijke ruimte.

Vanuit ongewone perspectieven observeert ze de voorbijgangers en worden de interacties van het dagdagelijkse leven in de stad vastgelegd.

De anonimiteit van de massa, waarbij mensen letterlijk en figuurlijk langs elkaar heen lopen, is een onderwerp dat in haar schilderijen steeds terugkeert.

Website Facebook Instagram Inge Dompas